השעון לא עוצר – השואה הבאה כבר כאן

 

 

השעון חדש1

 

השעון לא עוצר עכשיו זה ברדיו

 

היי אתה

 

כן אתה

עצור שניה ותקשיב לי

פוטין?

לא פוטין. פלנקטון.

הידעת שרמות הפלנקטון באוקיינוסים צנחו ב 40 אחוז בשנים האחרונות?

בלי פלנקטון אין מי שייצר חמצן. ובלי חמצן אין חיים.

אתה עדיין איתי?

זה הרי רק הולך להיות חמור יותר מכאן ואילך.

מקרון?

לא מקרון. כוורת דבורים.

אני רוצה לדבר איתך שנייה על הדבורים. כן הדבורים. אלברט איינשטיין אמר, וזה היה מזמן, שברגע שהדבורים מתות, גם אנחנו מתים איתן ביחד. נכון ל 2011, וזה היה מזמן גם כן, שליש מאוכולוסיית הדבורים בעולם נכחדו. נכון להיום מדובר על יותר מחצי.

טראמפ?

על מי על תופס טראמפ מר טראמפ. על מקומות עבודה נוספים לתעשיית הנפט בעולם. עוד רכבים לייצור, עוד כבישים לסלול, עוד משאיות לשנע. את ההרס הקולוסאלי שהסינים עושים בלי לשאול אף אחד, אתה ממשיך בהיסטריה מוחלטת, הכל במטרה לייצר עוד מקומות עבודה לרבבות אנשים, אותם אנשים שלא תוכל להאכיל אחר כך, כי לא יהיו דבורים, לא יהיה כמעט פלנקטון, ותכלס – גם החמצן שאנחנו נושמים אותו הולך ונעלם.

אתה, כן אתה, מר טראמפ, ממשיך להאכיל את האמריקאים במקדונלדס, ובסרטים מטשטשי מציאות מהוליווד, כותרות בעיתונים על סיכסוכים עם קוריאה, עם פוטין, עם מי לא. מי לא? אף אחד. אף אחד. אף אחד לא ישרוד את המבול הגדול כשיגיע. מבול של יתושים וחולירע. מבול של מגפות ותופעות שמעולם לא הכרנו קודם לכן. למשל יובש כזה קשה שהעור של הרבה אנשים יתחיל להתייבש, וליפול. כן, ליפול. שום קרם הגנה לא יועיל. יש גבול גם למה שהאפידרמיס האנושי יכול להכיל.

נתניהו?

על מי אתה עובד. סיכסוך? מדינה פלסטינית? את מי זה מעניין בכלל, כשאוטוטו גם בישראל הבצורת תבוא. השריפות האחרונות היו הצתה מכוונת? לא  ולא. הן היו תוצר של יובש קיצוני שהטבע יצר, תגובת נגד לעיוות המתמשך והולך, הקטבים – כן יש מקום כזה בעולם, שהולכים ונמסים. כשאין קטבים, אין מה שיאזן את הרוחות ואת הטבע העצום הזה.  זה אומר אקלים מדברי, גשמי – לא ברכה בכלל – גשמי בוץ ארוכים לפרקים, ואחר כך ימים ארוכים של יובש. בצורות, שריפות ענק, יונה יהב, החורף הקודם זאת רק הקדמה למה שעתיד – כנראה – לקרות גם בהמשך.  זאת לא אשלייה, אפילו אם מר טראמפ הורה לנאסא לחדול ממעקבים אחרי תהליכי האקלים הקיצוניים שמתרחשים. המציאות האמיתית היא המציאות של כדור הארץ, וזאת לא נעצרת לשנייה אחת.

בייבי בומרס

אתם, כן אתם, האחראים באופן ישיר לנזק שהאדם יוצר. אתם, כן אתם, שהבאתם על העולם תעשייה תאוות בצע, חסרת רסן, תובענית, בלתי מתפשרת. אתם אלה שחינכתם אותנו שפלואור, אותו רעל מסרטן, בריא לשיניים שלנו. שחלב פרה, משהו שהאדם לא יכול לעכל בכלל, הוא טוב בשביל הסידן (בפועל מה שקורה הוא בדיוק הפוך, צריכת חלב גורמת לבריחת סידן ולבעיות עיכול קשות).  אתם אלה שפוצצתם אותנו בקלוריות סוכר בכל מוצר שני בסופר, שהיטפתם לנו ש”ייין ישמח לבב” ושצריכת אלכוהול בריאה (לא, היא ממש לא בריאה). אתם אלה שהפכתם את צריכת הגלוטן והלחם לנורמטיב. מרי אנטואנט אמרה – אם אין לחם תאכלו עוגות. אתם אמרתם, תאכלו עוגות עוגות עוגות עוגות עוגות, ולעולם לא תשבעו. יש יש תעשייה שצריך להפעיל, יש כסף שצריך לזרום. ישנם בעלי הון. והכל בסדר עם כולם.

אז זהו

שלא הכל בסדר. ממש לא.

אנחנו מ כ ח י ד י ם את עצם קיומו אנו. זה כבר לא רק אלפי המינים של בעלי חיים נדירים עד מאוד שהכחדנו בעשור האחרון. זה כבר לא העצים שמתייבשים, ואוכולסיית היתושים שמתעצמת והולכת. זה האדם, כן האדם, שכורה לעצמו קבר המונים בעצם הרגעים האלה ממש.

אתה, כן אתה, אתה עדיין קורא אותי? או שהמשכת לאתר החדשות הבא. אני משעמם אותך? אני נראה לך הזוי?

תתעורר!

זה קורה עכשיו. וזה קורה בדור הזה. הכחדה המונית. כן כן. זה קורה כבר עכשיו באפריקה ובעוד מקומות שרחוקים מהעין ומהלב. זה קורה במאסות גדולות. המוני אדם שמובלים לטבח, הם פשוט מורעבים למוות, בזמן שאתה יורד על עוד פנקייק בשדרות רוטשילד בתל אביב.

אתה, בן אדם, אחי ורעי, אתה אחראי לזה. וגם אני אחראי לזה.

שנינו, יחדיו, יכולים – עדיין – לשנות את זה!

עדיין לא מאוחר מדי להתכנס, מדינות ועמים, ולהציל את הפלנטה הזאת שאנחנו חיים בתוכה. כן, אנחנו חיים בתוכה של הפלנטה. כדור הארץ הזה הוא מה שחשוב באמת. לא מסכי פלזמה, לא אפליקציות בסמאטרפונים, אפילו לא מוזיקה. כל אלה יחדלו להתקיים אם לא נהיה כאן.

תתעורר בן אדם. תתעורר אחי. אף אחד, אבל אף אחד, לא אחראי לגורלך חוץ ממך עצמך. ובכוחך לשנות את כל זה. הרגע לשנות הוא עכשיו.

*הכתוב נכתב במין זכר ומכוון לגברים ונשים גם יחד

TROY

troy@troy.co.il

 

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.